THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Poslední DAUGHTERS jsou ryzím evangeliem negativních pocitů. Už dlouho jsem neposlouchal nic tak skličujícího. Čtyřčlenná smečka z Providence vám jde, navzdory svému věku, po krku a je krvelačnější než kdykoliv jindy. DAUGHTERS už dávno nejsou kapelou, která útočí nekompromisním grindcoreovým výplachem a kytarovým chaosem. Svoji zarputilost si ale stále uchovávají, jen používají zcela jiné metody.
Album „You Won't Get What You Want“ je vystavěno na lezavé chladné atmosféře, ve které se vás snaží utopit. Disharmonické sekvence a industriální pravidelnost mi dávají vzpomenout na stavy, které mi působili poslední DODECAHEDRON. Byť jsou obě kapely žánrově zcela jinde, točí se vám z jejich hudby hlava. Nekompromisně vás tlačí do svého světa, ve kterém nebudete v bezpečí. Tohle je zhudebněný thriller se špatným koncem. Používá skřípavých zvuků, hudební špíny, kterou vám otravuje krev. Současně je to ale jedno z nejopojnějších alb minulého roku.
Rozpoznatelný je určitý systém a gradace, jež začíná u industriálních špinavých ploch, pokračuje přes psychedelický, strojově působící noise rock, a před svojí polovinou exploduje ve skladbě „The Lords Song“, která je neurvalou přírazovou klepačkou, generující zvuky jako ty nejošklivější zubařské vrtačky. S turbo pohonem.
Občas mám pocit, že ta neuspořádanost vlastně velmi dobře opisuje jednotlivé osobnosti z DAUGHTERS a vztahy mezi nimi. Vždyť se před vydáním minulého alba kapela de facto rozpadl a album šlo ven v dobách, kdy se jednotliví členové vyhazovali, odcházeli nebo trvali na tom, že se vrátí, když někdo jiný odejde.
V tomto ohledu je aktuální album mnohem méně hysterické, než jeho předchůdci, má mnohem víc řádu, ale současně se musí dodat, že je tím nejintenzivnějším, co kapela kdy vydala. „You Won't Get What You Want“ zalézá pod kůži. Dokáže vám změnit náladu. Dokáže vám do duše vypálit temný cejch, který ucítíte ještě hodně dlouho.
Největší hudební psycho minulého roku.
8 / 10
1. City Song
2. Long Road No Turns
3. Satan in the Wait
4. The Flammable Man
5. The Lords Song
6. Less Sex
7. Daughter
8. The Reason They Hate Me
9. Ocean Song
10. Guest House
You Won't Get What You Want (2018)
Daughters (2010)
Hell Songs (2006)
Canada Songs (2003)
Daughters (7'' EP) (2002)
-bez slovního hodnocení-
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.